Co zamiast kwiatów, czyli upominki dla młodych.

Co zamiast kwiatów, czyli upominki dla młodych.

Wielu młodych martwi się tym, w jaki sposób dać do zrozumienia swym gościom, iż nie chcą otrzymać stosu kwiatów, a jedynie coś praktycznego, co będzie im miło kojarzyć się z ich ślubem. My doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż to duży problem, dlatego w tym artykule podpowiemy, jak najlepiej nakierować gości na właściwy tor i co mogą oni dać młodym w prezencie zamiast kwiatów.

Tradycje weselne są różne i ciągle się zmieniają, jednakże jedna wydaje się być niezmienna. Mowa tutaj o wręczaniu młodym kwiatów, które są nieodłącznym elementem wręczanej koperty, bądź też prezentu. Kwiaty jednak, pomimo swej urody, nie są trwałe i niekiedy po kilku godzinach, dniach więdną i stają się nieciekawe. Praktyczni młodzi chcą zatem otrzymać prezent, który przetrwa pewien okres czasu, stanie się trwałą pamiątką. Nie jest to już czymś nowym. Wiele par decyduje się na tego typu praktyczne rozwiązania, dlatego nie ma się o co martwić. Informacje o tym, że nie chcemy otrzymać kwiatów najlepiej jest dołączyć do zaproszenia. Obecnie robi się to w formie załącznika poprzez prosty, ciekawy wierszyk, w którym młodzi wykazują, co chcą otrzymać w prezencie od swych gości zamiast typowych kwiatów.

Propozycje odnośnie tych prezentów są bardzo zróżnicowane. Młodzi często pozostawiają je do wyboru swym gościom dając im tym samym wolną rękę. Jednakże często zdarza się, że stawiają konkretne propozycje. Proszą w zaproszeniu np. o butelki wina, którymi będą mogli zapełnić swoją nową wspólną piwniczkę, bądź też książki na półki do nowej biblioteczki. Nieco innym, a zarazem i ciekawszym pomysłem jest poinformowanie gości o możliwości wręczenia młodym upominków w formie maskotek, zabawek, które zostaną w późniejszym czasie przekazane do domu dziecka, bądź też rodzinom potrzebującym. Innymi ciekawymi propozycjami są z pewnością upominki w postaci drobnych przedmiotów takich jak chociażby kupony totolotka, które oczywiście będą mogły zostać wykorzystane w kilku losowaniach, i które mogą zapewnić młodym pewne pieniążki na start. Oczywiście wśród upominków w dalszym ciągu znaleźć można słodycze lub pamiątki na całe życie w postaci figurek, obrazów, rzeźb, itd.

Pomysłów odnośnie prezentów jest wiele. Warto jest zatem korzystać z czegoś innego aniżeli typowe kwiaty, które niestety nie są trwałe. Prezenty również mogą sprawić, że organizowane przez nas wesele stanie się nieco bardziej nietypowe, a nie będzie tylko ustandaryzowanym odpowiednikiem innych uroczystości, na których z pewnością nasi goście już byli nie raz.

Fot. www.foter.com
Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź