Do ślubu nie tylko jako 20-stka i 30-stka.

Do ślubu nie tylko jako 20-stka i 30-stka.

Śluby każdemu kojarzą się z uroczystościami, na których najbardziej lubią bawić się młodzi ludzie. To właśnie oni zostają do późnych godzin nocnych, a nawet porannych, które spędzają na tańcach i rozmowach. Jednak należy nadmienić, że ślub to domena nie tylko młodych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby nieco starsze stanęły na ślubnym kobiercu i zorganizowały uroczystość weselną.

Panny młode, które przekroczyły już pewien wiek muszą zdawać sobie sprawę, że nie wszystko to, co młodym przystoi jest odpowiednie także dla nich. Przede wszystkim chodzi tu o ubiór ślubny. Panna młoda w starszym wieku powinna dużo bardziej starannie dobierać suknię, bądź kostium na tą jakże ważną uroczystość. Ważny jest nie tylko krój, ale i materiał, czy dodatki. Im kobieta starsza tym powinna bardziej skupiać się na prostym, ale eleganckim i szykownym wyglądzie bez zbędnych zdobień. Zbyt duża ilość dodatków może, a nawet na pewno będzie przytłaczająca i za sprawą tego można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego dobrze jest wcześniej odpowiednio przemyśleć kwestię ubioru, zwłaszcza, że nie trzeba się trzymać sztywno koloru białego, czy ecru, ale do dyspozycji pozostaje cała gama innych barw, które podkreślą kobiecość i dojrzałość. Warto, by strój korygował niedoskonałości figury.

Ponadto osoby biorące ślub w późnym wieku powinny zaplanować przyjęcie weselne w ten sposób, aby zanadto ich ona nie przytłoczyła i by poradziły sobie ze wszystkim. Być może dobrym rozwiązaniem będzie po prostu zorganizowanie eleganckiego, niezbyt długiego przyjęcia, które będzie się nieco różniło od typowych wesel. Ma to być w końcu najpiękniejszy dzień życia i dobrze by było, by nie kojarzył się on jedynie ze zmartwieniami i zmęczeniem. Choć dla niektórych może być to trudne do zorganizowania, ze względu na młodszy wiek wielu gości, to jednak winni oni wykazać zrozumienie.

Fot. ww.foter.com
Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź