Kwiaty do bukietu ślubnego panny młodej.

Kwiaty do bukietu ślubnego panny młodej.

Bukiety ślubne od zawsze były bardzo ważne dla pań młodych. To nie tylko z tego względu, że kobiety uwielbiają kwiaty, ale również dlatego, że odpowiednia stylizacja bukietu może doskonale dopełnić ogólny wizerunek panny młodej. Dlaczego więc z tego nie skorzystać? Sprawdź, które kwiaty najlepiej nadają się do twojego bukietu ślubnego.

Po pierwsze wybierając kwiaty należy zwrócić uwagę na ich kolorystykę. Wiele pań kieruje się zasadą doboru palety barw kwiatów do makijażu i jest to jak najbardziej poprawne podejście. Jednakże zanim wybierzemy kolor makijażu, warto mieć świadomość, iż niektóre kolory znacznie lepiej pasują do ogólnej stylizacji w danych porach roku. Tak więc wiosną panny młode powinny wybierać kolor żółty, jasnozielony, a im bliżej lata, powinny one nabierać na barwie i intensywności. W przypadku sierpnia i września, kiedy to lato chyli się ku końcowi, a jesień powoli zagląda do naszych okien, warto jest zdecydować się na odcienie lawendy, fioletu, wrzosu, które świetnie będą się komponować z aktualną kolorystyką panującą na zewnątrz. Pary, które zdecydowały się na wybranie terminów zimowych, powinny decydować się na kolory nawiązujące do zimowej aury – zatrwian, a także listki starca tzw. mrozy świetnie się do tego nadają. Biel w makijażu, jak i bukiecie z pewnością świetnie będzie współgrać z jasnym puchem śniegu, którego zimą jest pod dostatkiem.

Istnieją różne kwiaty wybierane do bukietów ślubnych. W tym przypadku nie ma raczej co się kierować trendami, gdyż te zmieniają się z roku na rok. Najlepiej jest wybierać kwiaty, które nam się podobają, i które będą najlepiej pasować do naszej figury. Tak więc kobietom, które posiadają ciemną cerę, są brunetkami polecamy kwiaty o wyrazistych kolorach, np. ciemnoczerwone róże. Kobiety rudowłose doskonale skomponują się z kwiatami w kolorach jasnej czerwieni, złota, czy też różnych odcieni żółci. Panie, które posiadają raczej filigranową posturę, powinny wybierać drobne kwiaty, takie jak konwalie, gdyż te o długich łodygach nie będą do nich raczej pasować. Te są przeznaczone z kolei dla kobiet wysokich i smukłych.

Bardzo popularnym kwiatem w ostatnich latach stała się calla. Jest ona wykorzystywana do bukietów ślubnych z tego względu, gdyż jej kwiat jest trwały, a i dostępna jest w wielu różnych odcieniach. Niektóre kobiety z pewnością zainteresują się przepięknymi eustomami, które mają delikatny subtelny wygląd, jednakże doskonale prezentują się zwłaszcza wtedy, gdy główna rolę odgrywa kolorystyka pastelowa.

Wybierając kwiaty na bukiet ślubny nie może zapominać również o bardzo popularnych i niezwykle urokliwych różach. Z pewnością to im należy się miano królowych kwiatów bukietów ślubnych. Dostępne są w ogromnej gamie barw, dlatego też łatwo możemy dobrać je pod kolor sukni, makijażu, dodatków.

Fot. www.foter.com
Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź