Manicure ślubny – najnowsze trendy w stylizacji

Manicure ślubny – najnowsze trendy w stylizacji

Wykonanie manicure ślubnego to prawdziwe wyzwanie, a jednocześnie pole do popisu dla kreatywnego manicurzysty. Współcześnie mamy do dyspozycji ogromny wybór różnorodnych produktów, co pozwala na uzyskanie bardzo interesujących stylizacji. Pamiętajmy, że manicure ślubny musi być nie tylko efektowny, ale również dopasowany do kształtu naszych paznokci. Dzięki niemu powinnyśmy móc wydobyć ich naturalne piękno.

Czym się kierować przy wyborze manicure ślubnego?

Wiele kobiet w poszukiwaniu idealnej stylizacji ślubnych paznokci przegląda setki magazynów i zdjęć w internecie. Jest to dobra metoda na poszukiwanie inspiracji, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie pomysły sprawdzą się w naszym wypadku. Przede wszystkim paznokcie poszczególnych kobiet mogą bardzo się różnić. Jeżeli modelka na zdjęciu ma płytkę podobną do naszej, możemy liczyć na zbliżony efekt. Jednak gdy jej paznokcie bardzo różnią się od naszych, istnieje prawdopodobieństwo, że taki manicure się nam nie spodoba.

Ponadto dobrze jest wziąć pod uwagę trwałość danej stylizacji. Idealny ślubny manicure powinien pozostać w niezmienionym stanie przynajmniej do końca imprezy. W przypadku kiedy zdecydujemy się na zastosowanie dużej ilości ozdób, istnieje ryzyko jego uszkodzenia. Warto zastanowić się również nad wyborem produktów do manicure takich jak bazy, lakiery czy preparaty utwardzające. Powinny być one wysokiej jakości, co przyczyni się do zwiększenia trwałości manicure.

Najmodniejsze stylizacje paznokci

Jednym z ponadczasowych sposobów na paznokcie ślubne jest manicure francuski. Kiedy wykonamy go poprawnie, możemy być pewne, że dłonie będą wyglądały pięknie i świeżo. Dla wielu kobiet prosty manicure francuski jest jednak niewystarczający. Na szczęście istnieje wiele modnych sposobów na jego urozmaicenie. Co możemy zrobić? Przede wszystkim przykleić do płytki paznokcia efektowne ozdoby. Znakomicie sprawdzą się zwłaszcza różnej wielkości kryształki, perły czy metalowe gadżety w fantazyjnych kształtach.

W nadchodzącym sezonie popularnym trendem jest malowanie paznokci na rozmaite kolory. Warto wykorzystać do tego celu przynajmniej jeden lakier brokatowy. Jeżeli wybierzemy produkt dobrej jakości, nie musimy obawiać się o uzyskanie tandetnego, dyskotekowego efektu. W manicure ślubnym bardzo dobrze wyglądają lakiery brokatowe ze złotymi lub srebrnymi drobinkami.

Jeżeli do pomalowania paznokci wybieramy odcienie nude, zastanówmy się nad wykończeniem lakieru. Obecnie do wyboru mamy lakiery błyszczące i matowe. Kiedy zależy nam, żeby paznokcie wyglądały interesująco, wybierzmy produkt, który po aplikacji daje efekt pękania.

Bardzo popularnym trendem w stylizacji ślubnych paznokci jest efekt koronki. Stworzenie koronkowego wzoru nie jest zadaniem prostym, dlatego jeżeli nie posiadamy stosownych umiejętności, powinnyśmy powierzyć nasze dłonie zdolnej manicurzystce. Prawdziwym hitem wśród panien młodych są paznokcie zdobione koronką z sukni ślubnej.

Efekty specjalne w ślubnym manicure

Panny młode, które chcą, żeby ich paznokcie wyglądały nie tylko pięknie, ale również interesująco mogą sięgnąć po nowoczesne lakiery. Doskonale sprawdzą się tu emalie, które tworzą na płytce paznokcia efekt tafli lustra. Takie paznokcie bez wątpienia zwrócą uwagę otoczenia, a jednocześnie pozostaną eleganckie. Jeżeli nie chcemy efektów specjalnych na wszystkich paznokciach, możemy stworzyć je tylko na części z nich.

Ombre jest niezwykle modnym motywem wykorzystywanym do tworzenia manicure ślubnego, ale nie tylko. Kiedy chcemy, żeby ślubne paznokcie wyglądały interesująco, a jednocześnie subtelnie, wykonajmy ombre przy użyciu dwóch kolorów. Dobrze sprawdzi się połączenie białego i różowego lub błękitnego. Jeżeli ombre jest bardzo delikatne, możemy pokusić się o zastosowanie innych ozdób. Świetnie sprawdzi się na przykład przyklejenie perełek lub cyrkonii do poszczególnych paznokci.

Jakie lakiery najlepiej sprawdzą się do ślubnego manicure?

Ślubny manicure jest bardzo wymagający, dlatego nie możemy użyć do jego wykonania pierwszego lepszego lakieru. Wybór odpowiednich produktów powinien być oparty na własnych doświadczeniach. Jeżeli wiemy, że klasyczny manicure utrzymuje się na naszych paznokciach zadowalająco długo, nie ma przeciwwskazań, żeby na ślub wybrać lakiery, które znamy. W sytuacji, kiedy lakiery nie utrzymują się zbyt długo, zdecydowanie lepiej jest wybierać produkty o przedłużonej trwałości.

W przypadku manicure ślubnego wiele kobiet decyduje się na wybór lakierów hybrydowych – przykład. Są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego dają kobietom duże poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, co sprawia, że bez problemy znajdziemy najbardziej pasujący do nas odcień. W porównaniu do emalii tradycyjnych, hybrydy charakteryzują się większą głębią koloru. Kiedy decydujemy się na samodzielne wykonanie manicure hybrydowego, oprócz odpowiedniego lakieru musimy zaopatrzyć się w specjalną bazę i lampę UV, która jest niezbędna do utwardzenia produktu na paznokciach.

Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź