Ostatnie ślubne szlify – tydzień przed ślubem.

Ostatnie ślubne szlify – tydzień przed ślubem.

W zależności od parafii w tym okresie możecie, a raczej powinniście dokończyć wszelkie formalności w kancelarii parafialnej. Mianowicie spisujemy protokół przedślubny, jeśli do tego pory nie został on sporządzony. Należy także omówić przebieg mszy świętej. Z organistą ustalamy repertuar. To doskonały czas na to, aby ostatecznie zweryfikować liczbę gości. Te osoby, które potwierdzą swoje przybycie wpisujemy na specjalną listę, a następnie sprawdzamy liczbę gości i informujemy o niej dom weselny. W tym czasie warto dokładnie śledzić prognozy pogody. Chociaż z tym bywa różnie, to jednak dobrze jest się odpowiednio przygotować na różne ewentualności, to jest np. dla panny młodej parasol/bolerko, gdy dzień będzie deszczowy lub chłodny, z kolei na przyjęcie jakieś dodatkowe zabezpieczenia przed deszczem (jeśli jest taka potrzeba). Dokładnie na jeden dzień przed ślubem przygotujcie sobie wasze dokumenty, spakujcie podręczne kosmetyczki. Jest to dobry czas także na odebranie kwiatów i udanie się do kościoła na drugą spowiedź przedślubną.

Na dzień przed ślubem koniecznie wykonajcie szereg telefonów do orkiestry, fotografa, kamerzysty, organisty, fryzjera, kosmetyczki, do tych osób, od których zależeć będzie przebieg uroczystości weselnych. Odwiedźcie także salę weselną i sprawdźcie, na jakim etapie są przygotowania.

Postarajcie się położyć wcześnie tak, aby jak najlepiej się wyspać. Jeżeli nie możecie zasnąć, warto jest się w tym wspomóc według uznania. Niektóre pary w tym czasie starają się maksymalnie odstresować. Ostatnio w modzie są krótkie wypady do spa w celu zażycia odnowy biologicznej, co bardzo pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale i na nastrój. Ten w dniu ślubu powinien być jak najlepszy.

Źródło fot. www.pixabay.com
Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź