Rok przed ślubem – o czym warto wówczas pomyśleć?

Rok przed ślubem – o czym warto wówczas pomyśleć?

Z racji tego, że ślub i wesele jest dużym przedsięwzięciem, postanowiliśmy zaprezentować Wam kilka ważnych rzeczy, o których warto pomyśleć już na rok przed planowaną ceremonią. Prezentowane przez nas sugestie można traktować luźno, jednakże warto wziąć sobie do serca nasze porady, zwłaszcza, gdy chcemy, aby nasz ślub odbył się w konkretnym miejscu o danej porze roku.

W pierwszej kolejności warto jest ustalić przybliżoną datę ślubu. Wstępnie należy wziąć pod uwagę miesiąc, nie musi być to dokładny dzień. Wówczas w trakcie rozmowy między sobą trzeba oszacować wstępną liczbę gości. Najlepiej z długopisem w ręku i kartką papieru wykonać listy gości z obu stron, to jest narzeczony swoją, narzeczona swoją. Mając te dwie podstawowe rzeczy, czyli przybliżoną datę i wstępną liczbę gości z powodzeniem można już przystąpić do poszukiwania sali weselnej. W tym miejscu należy nadmienić, że te bardziej popularne wymagają rezerwacji nawet z ponad rocznym wyprzedzeniem. W takim przypadku warto jest dokładnie przeanalizować lokalną ofertę, chyba, że planujemy ślub poza miejscem zamieszkania. W tym momencie należy już także mieć pewne założenia odnośnie charakteru ślubu, mianowicie, czy będzie to tylko ślub cywilny, kościelny, czy może konkordatowy.

Z pewnością po wstępnych rozmowach z właścicielami sal weselnych będziecie mieć doskonały pogląd na to, ile wynieść Was może koszt takiego przedsięwzięcia. To z racji tego, że w lokalach obecnie ich właściciele na ogół zapewniają wszystko (oprócz alkoholu), toteż łatwo można wyliczyć, ile nas to będzie kosztować. Oczywiście listę wydatków dopiero otwieramy, jednakże wynajęcie sali pochłania ich lwią część.

Fot. www.foter.com
Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź