Smoking, garnitur, frak – czyli w czym do ślubu?

Smoking, garnitur, frak – czyli w czym do ślubu?

Choć na ogół przyjmuje się, iż to wybór sukni ślubnej pochłania najwięcej czasu, to jednak obecnie każdy pan młody chce również odpowiednio się prezentować. Jeżeli nie wystarczają ci zwykłe garnitury, szukasz czegoś innego, to z pewnością warto sprawdzić, co może założyć na siebie pan młody na ślub.

Jednym z najbardziej eleganckich, wizytowych i zarazem najpopularniejszych ubrań męskich jest garnitur. Panowie ubierają go na różne okazje ze ślubem włącznie. Standardowy garnitur składa się z trzech elementów, to jest marynarka, kamizelka, spodnie. W klasycznym zestawieniu te trzy elementy powinny być wykonane w ten sam sposób, choć nie jest to już standardem. Często kamizelka różni się kolorem, krojem od pozostałych dwóch elementów.

Jednym z mało popularnych strojów w naszym kraju, a który jest również bardzo elegancki, jest frak. O tym ubraniu śmiało można powiedzieć, iż używa się go jedynie w szczególnych chwilach. Nieczęsto spotykamy panów ubranych we frak, toteż doskonale nadaje się on dla pana młodego w celu podniesienia jego atrakcyjności, elegancji. Ten strój charakteryzuje się przede wszystkim specjalnym krojem marynarki, który posiada długie poły, i na której znajdują się naszyte guziki w równoległych rzędach. Należy pamiętać o tym, iż tych guzików się nie zapina. Do marynarki najczęściej ubierane są spodnie bez mankietów, które powinny posiadać dwa lampasy. Klasyczny frak powinien posiadać również w swym zestawie białą kamizelkę wykonaną z pikowanej bawełny. Do fraku doskonale nadaje się koszula biała. Winna ona być usztywniona z przodu.

Ostatnim prezentowanym strojem, który można wykorzystać w dniu ślubu, jest smoking. To wieczorowy strój męski, który odznacza się tym, iż jest bardziej elegancki aniżeli garnitur. W etykiecie przyjęto, że smokingu nie powinno nosić się przed godziną 19, jednakże na weselach jest to dozwolone. W klasycznym smokingu wyróżnić można marynarkę, spodnie z pojedynczym lampasem, a także kamizelkę lub atłasowy pas hiszpański.

Fot. www.foter.com
Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź