Terminarz ślubny – cztery do pięciu miesięcy przed ślubem.

Terminarz ślubny – cztery do pięciu miesięcy przed ślubem.

W tym artykule pragnę zaprezentować Wam kilka rad dotyczących terminarza ślubnego. Jeżeli jesteście aktualnie na etapie 4-5 miesięcy przed ślubem, przeczytajcie ten krótki poradnik i sprawdźcie co powinniście dopiąć w tym okresie. Wbrew pozorom, pomimo tak odległego terminu, coraz więcej spraw mamy do załatwienia.

W tym okresie warto jest już pomyśleć o ustaleniu kilku terminów. Mianowicie umówmy się już z organistą kościelnym na dany termin ślubu. Warto też z nim ustalić repertuar. Najwyższy już czas, aby wybrać świadków oraz druhny i oczywiście poinformować ich o naszym wyborze. Oprócz tego koniecznie zacznijcie przeglądać oferty zespołów muzycznych. W tym miejscu nie zwracajcie uwagi jedynie na cenę, istotne są referencje. Wybierzecie też, czy chcecie bawić się przy muzyce na żywo, bądź też serwowanej przez DJ-a.

Ponadto nadchodzi najwyższy czas, aby poinformować o swoich planach pracodawców. Warto ich wcześniej poprosić o urlop po to, by nie było z tym żadnych problemów. Kodeks pracy przewiduje dodatkowe dwa dni wolne z okazji ślubu. Młodzi najczęściej decydują się przeznaczyć je na piątek i poniedziałek, jednakże wiadomym jest, że zazwyczaj brana jest wówczas większa liczba dni wolnych. Warto także już przejrzeć dokładnie oferty fotografów i kamerzystów. Sprawdźcie próbki prezentowane przez nich w internecie, popytajcie znajomych, ustalcie ceny. W tym okresie pomimo tak licznych spraw do załatwienia, nie zapomnijcie o rezerwacji samochodu ślubnego lub też innego środka transportu.

Fot. www.foter.com
Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź