Trendy weselne – 7 propozycji ekspertów

Trendy weselne – 7 propozycji ekspertów

Dziś coraz rzadziej spotyka się ceremonie ślubne i weselne przyjęcia, które nie maiłyby żadnej barwy przewodniej czy tez motywu przewodniego. Ta swoista moda przywędrowała do nas z Zachodu i bardzo dobrze ma się w naszym kraju. Każda z par zatem zastanawia się nad tym, jak sprawić, by było oryginalnie, stylowo, a jednocześnie zgodnie z aktualnymi trendami wskazanymi przez ślubnych konsultantów. Na co zatem warto postawić? Sprawdźmy najnowsze trendy weselne!

1. Miłość w wydaniu rustykalnym

Motyw ten z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większym powodzeniem, zaś fakt ten kompletnie nas nie dziwi. Wszystko wskazuje na to, że zakochane pary już nieco znudziły się weselnym blichtrem, elegancją i klimatami, w którym luksus gra pierwsze skrzypce. Dziś natomiast liczy się to, co proste, nieskomplikowane, kojarzące się jednoznacznie z wakacjami spędzanymi u babci na wsi. Dlatego tez Panna Młoda coraz częściej ma na sobie prosta suknię z koronki, na jej głowie zaś pojawia się wianek z żywych kwiatów, a włosy ma uczesanie pełne niezwykłego uroku warkoczyki. Do tego jej wybranek w kolorowej marynarce, z szelkami – takie stylizacje cudownie wyglądają zarówno na żywo, jak i na ślubnych fotografiach. Do tego piękna ceremonia pod chmurka i wesele w stodole, a w roli dekoracji sznurek, len, drewno i mech – i jest pięknie, naturalnie, stylowo!

2. Industrialna doskonałość

Styl industrialny również szturmem wkroczył na weselne salony i nic nie wskazuje na to, aby miał je opuścić. Okazuje się bowiem, że zakochane w sobie pary uwielbiają sukulenty w roli dekoracji, bardzo cenią sobie minimalistyczne przestrzenie z cegłą i betonem w rolki głównej, nie potrzebują czerwonych dywanów i wykafelkowanych parkietów do spółki z kryształowymi żyrandolami, by dobrze się czuć i znakomicie bawić. W tym przypadku świetnie sprawdzają się również gustowne ozdoby o geometrycznych kształtach.

3. Przyjęcie godne podróżników!

Jeśli uwielbiacie podróżować, ten właśnie motyw wykorzystać możecie jako przewodni podczas organizowania ślubu i przyjęcia weselnego. Niechże w roli dekoracji pojawią się Wasze fotografie z podróży, a elementy z różnych Waszych wypraw (i najróżniejszych stron świata) także znajdą swoje miejsce. Na pewno będzie bardzo oryginalnie i nietypowo, a personalizacja osiągnie poziom maksymalny. Warto dzielić się z innymi swoimi pasjami, a to właśnie Wasz najważniejszy dzień idealnie się do tego nada.

4. Blichtr stylu glamour

Ten styl od kilku już sezonów cieszy się w naszym kraju niemałym powodzeniem. Wszak trudno dziwić się temu, jest to elegancja, luksus i klasa – dlatego tak wiele par właśnie w ten sposób pragnie świętować. Na porządku dziennym są zatem czerwone dywany, pawie pióra w roli dekoracji, pąsowe róże w wazonach oraz przypominające swym wyglądem diamenciki ozdoby. Jest bardzo romantycznie, gustownie, jest pięknie! Panna Młoda w eleganckiej kreacji, jej wybranek zaś w stylowym fraku – niczym w bajce!

5. Styl ekologiczny to jest to!

Przypomina on pod niektórymi aspektami przyjęcie weselne w stylu rustykalnym, tutaj bowiem także liczy się prostota i natura. Jednak nie zapominajmy, że w czasie organizowania wesela w tych właśnie klimatach świetnym rozwiązaniem okaże się samodzielne stworzenie weselnych zaproszeń z papieru z makulatury, być może zdecydujecie się również na to, aby Wasze obrączki znajdowały się na poduszeczce z mchu. Przyjęcie powinno zaś odbyć się w ogrodzie, być nieskomplikowane i pełne odniesień proekologicznych. Co zaś podarować weselnym gościom w ramach podziękowania za przybycie i wspólną zabawę? Może być to chociażby pyszne zielone jabłuszko od lokalnego rolnika, z dedykacją od Was rzecz jasna!

6. Propozycja dla miłośników romantycznego średniowiecza

Można rzecz jasna zorganizować także perfekcyjne przyjęcie weselne w pałacu czy na zamku. Gwarantujemy, że jeśli jesteście fanami średniowiecznych klimatów, to właśnie rozwiązanie stanowiło dla Was będzie przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Panna Młoda powinna mieć pełna ozdób suknię, jej wybranek zaś niechże wystąpi w stylowym fraku. Zadbajcie o detale typu czerwony dywan, stylizowane świeczniki czy też odpowiednia stylistyka tekstu w Waszych zaproszeniach (jak najbardziej pojawić się tu mogą dawne, zapomniane słowa (archaizmy), by goście wiedzieli, na jakiego typu ślub i wesele zostaną zaproszeni).

7. Na ludowo też jest pięknie!

Jeśli jesteście wiernymi fanami ludowych klimatów, na pewno w ten sposób będziecie chcieli przeżyć jeden z najpiękniejszych dni w Waszym życiu. Jak najbardziej możecie wówczas włożyć stroje regionalne albo takie, które będą miały akcenty ludowe. Na stołach zaś niechże pojawią się proste potrawy (chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, tradycyjny żur czy pieczone prosię na pewno okażą się być rozwiązaniem idealnym). Zadbajcie także o dekoracje w formie kolorowych wycinanek, przed salą weselną (najlepiej, by była to lokalna karczma z tradycjami) pojawić się mogą belki słomy, niech nie zabraknie także glinianych naczyń i polnych kwiatów w roli ozdób.

Po więcej ślubno – weselnych inspiracji gorąco zaprasza Was rewelacyjny, cieszący się powodzeniem towesele.pl. Na pewno dzięki niemu uda Wam się znaleźć pomysł na swoje wesele!

Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź