Weselne poprawiny, czyli, w jaki sposób przedłużyć dobrą zabawę weselną.

Weselne poprawiny, czyli, w jaki sposób przedłużyć dobrą zabawę weselną.

Jednym z najważniejszych dylematów, z jakimi muszą zmierzyć się młodzi, to ten dotyczący organizacji poprawin. W tym przypadku zdania są podzielone. Dla jednych bowiem koniecznością jest zorganizowanie takiej imprezy, natomiast dla innych jest to niepotrzebny wydatek. Sprawdź, o czym musisz pamiętać decydując się na organizację poprawin. Zobacz, czy w ogóle warto.

Pierwszą istotną informacją dla młodych jest fakt, że poprawiny to dodatkowy wydatek, z którym muszą się liczyć. W tym miejscu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, za które będziemy musieli zapłacić dodatkowo, to jest wynajem sali, orkiestra/DJ, catering, itd. Warto jednak dodać, że w przypadku wymienionych usług często liczyć można na rabaty, a nawet gratisy. Zaraz przestawimy Wam jak to wygląda w praktyce.

Jeśli chodzi o wynajem sali to często ich właściciele proponują młodym również organizację poprawin z 50% zniżką. Dzięki temu młodzi nie wyjdą przed gośćmi na skąpców, a tym samym przedłużą zabawę o kolejny dzień. Inaczej sprawa ma się w przypadku jedzenia. Na poprawinach, warto dodać, nie panuje już tak sztywna atmosfera jak na weselu, toteż z powodzeniem można wykorzystać jedzenie z poprzedniego dnia. W tym miejscu oczywiście nikt nie mówi o zbieraniu resztek z talerzy, a wykorzystaniu tych dań, które nie zostały tknięte przez gości. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy zostało nam dużo jedzenia. Tak często się zdarza. O ile napoje, alkohol można z powodzeniem zachować i spożyć w ciągu dłuższego czasu, o tyle z jedzeniem nie można tak postąpić i lepiej je wcześniej wykorzystać.

Organizując poprawiny młodzi często dbają o to, by goście byli rozluźnieni, co powoduje, że nie obowiązują już sztywne stroje wieczorowe, tak jak to było na przyjęciu weselnym, a tym samym na poprawiny najczęściej proszona jest najbliższa rodzina, znajomi. Aby Wasi goście na drugi dzień również dobrze się bawili konieczna jest oprawa muzyczna. Zespoły muzyczne, DJ-e również oferują obsługę poprawin po nieco niższej cenie. Niekiedy jest to nawet obniżka 50-60%. Dlatego warto jest wziąć pod uwagę ich usługę jedynie wtedy, gdy wiemy, że odwiedzi nas dużo gości. Jeżeli poprawiny będą raczej kameralne, to warto jest zatroszczyć się o własny sprzęt muzyczny.

Poprawiny to doskonała sposobność do tego, by młodzi mogli się odpowiednio zabawić bez ciągłego przypodobania się gościom, jak to często bywa na typowym przyjęciu weselnym. Pomimo tego, iż przyjęcie weselne jest organizowane dla nich, to jednak oni mało z niego korzystają. To dopiero poprawiny pozwalają na odpowiednie zintegrowanie się z gośćmi, na podejście typowo „na luzie”.

Fot. www.foter.com
Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Zostaw odpowiedź