Wieczór panieński i kawalerski.

Wieczór panieński i kawalerski.

W myśl tradycji związanych ze ślubem zarówno pani młoda, jak i pan młody powinni w dzień przed przeżyć wieczór panieński lub odpowiednio wieczór kawalerski. Niektóre z zabaw wpisały się już do kanonu tego typu imprez. Jest to doskonała możliwość, z której skorzystać powinny zarówno panie, jak i panowie, gdyż biorąc ślub raz na zawsze żegnają się ze stanem wolnym. Sprawdź, o czym musisz pamiętać organizując tego typu imprezę.

Tradycja mówi o tym, że za organizację tego typu przedsięwzięć, zarówno po stronie pana młodego, jak i pani młodej, powinni stać świadkowie ślubni. Oczywiście często są oni wyręczani przez przyjaciół, znajomych. Najlepiej jednak, by zajęła się tym osoba z zamysłem i zacięciem organizatorskim. Kierując się tradycją wieczór kawalerski/panieński powinien być zorganizowany w noc poprzedzającą dzień ślubu, jednakże w praktyce można zorganizować ową imprezę nawet i tydzień przed ślubem. Nikt wszak nie chciałby iść na swój ślub z podkrążonymi oczami, będąc niewyspanym i często „na kacu”.

Jeżeli to ty masz zająć się organizacją tego typu imprezy i nie masz do tego zacięcia, to warto jest pomyśleć o wykupieniu usługi oferowanej przez hotele, bary, restauracje, w ramach której to tego typu instytucje zorganizują atrakcje, dostarczą wszelkiego rodzaju dodatki do przeprowadzenia hucznej zabawy. Jednakże przed przystąpieniem do planowania atrakcji wieczoru najlepiej jest zwrócić uwagę na osoby, a przede wszystkim na ich charakter. Jeżeli będą one potrafiły się bawić, znają się na żartach, itd., to bez problemu można pokusić się o różnego rodzaju niestandardowe rozwiązania rodem z hollywoodzkich filmów, które często są natchnieniem do tworzenia nowych tradycji.

W trakcie organizacji przyjęcia kawalerskiego/panieńskiego istotne jest dochowanie tajemnicy. Zarówno pan młody, jak i też pani młoda nie powinni zdawać sobie sprawy z tego, że coś takiego w ogóle jest planowane. Najlepiej, by zostali w jakiś nietypowy sposób zaskoczeni. Pan młody może na przykład zostać aresztowany przez policjantów i odeskortowany pod omówiony adres, natomiast pani młoda może zostać pilnie wezwana przez krawcową, która będzie musiała omówić z nią szczegóły dotyczące sukni.

Przed organizacją przyjęcia panieńskiego/kawalerskiego należy wziąć pod uwagę również budżet imprezy. To powinno być podstawowym kryterium w myśl którego dobierane będą późniejsze, poszczególne atrakcje. Ma to być przyjemne przyjęcie, na którym ludzie muszą się dobrze bawić, a nie stypa, za której organizację wszyscy będą się obwiniali. Pieniądze należy zebrać „po cichu” tak, by o niczym nie dowiedzieli się główni goście imprezy.

Fot. www.foter.com
Subskrybuj blog RobimySluby.pl
Ania

Podobne posty
Komentarze ( 2 )
 1. Michał
  13 stycznia 2017 at 10:06
  Reply

  Impreza w klubie też może być spoko. robiliśmy wieczór kawalerski dla kumpla i zamówiliśmy lożę w New orleans. nie jakiś zwykły klub nocny, tylko taki klub dla dżentelmenow z wyższej pułki. Takie tancerki, że szczena opada. DO tego wybór alkoholi i świetna kuchnia. Bawiliśmy się do białego rana. Tak się bawi elita!

 2. Vatikansky
  26 października 2017 at 12:30
  Reply

  Mój kawalerski odbył się właśnie w new orleans i wyszło naprawdę super. Cieszę się, że miałem trdycyjną imprezę, a nie jakiś wyjazd na weekend czy inne paintballe.

Zostaw odpowiedź